Обмерзання кондиціонера – види, причини та ремонт
Відразу поспішаємо відзначити: працюючи взимку на обігрів, обмерзає зовнішній блок кондиціонера (не сильно). Через деякий час включиться режим тайки. Радіатор нагріється лід стече. Вода капає прямо з зовнішнього блоку. Це нормально!
Ще, лід на зовнішньому блоку кондиціонера, значить що порушені умови експлуатації. Припустимо, в технічних параметрах вказується допустимий діапазон зовнішніх температур до -7 ° С, а користуєтеся приладом при -14 ° С. У нових моделях цей процес супроводжується морганням лампочки висвічуванням коду помилки (захист).
Намерзає лід на випарнику кондиціонера
Зазвичай за експлуатації влітку на охолодження, обмерзає у кондиціонера теплообмінник внутрішнього блоку. У чому ж причина такої поведінки техніки?
Забиті брудом фільтра. Таким чином порушена природна циркуляція повітря. Пил заважає випарника виконувати свою пряму функцію – відбір тепла з приміщення. Як наслідок, кондиціонер не холодить.
Необхідно терміново викликати фахівців кліматичної компанії для виконання високопрофесійної чистки. Рекомендуємо замовляти сервісне обслуговування кондиціонера один раз в 2 роки. Переваги послуги:
- зменшує ризики несправності всієї спліт-системи
- економить гроші, час, нерви
- збільшує термін служби обладнання
- створює здоровий мікроклімат
Обмерзання трубок кондиціонера
Ви скажете: у мене чистий блок, періодично приїздять різні майстри, обслуговують, роблять дозаправку. Але підозріло обмерзлі місця з’єднання магістралі, неефективно охолоджує. У чому проблема?
Надлишок фреону в системі. Обмерзає товста труба кондиціонера (великий гайки, мідної труби). Більшість імпортованих систем кондиціонування заправлені популярними газами: R-22 або R-410. Новий R-32 (з 2017р). У кожного свій склад, відповідно, методи усунення причини відрізняються:
- R22, R32 (однокомпонентний) – необхідно прибирати надлишки фреону, довести його до норми.
- R-410 (двокомпонентна суміш газів) – потрібно прибрати весь холодоагент, відваккумувати і заправити за вагами.
Недостатньо фреону. Основні показники говорять про наявність крижаного покриття на маленькій гайки зовнішніх з’єднань і внутрішньому блоці. Завдання вирішується з обов’язковим усуненням місця (причини) витоку, з подальшою дозаправкою кондиціонера.
Завжди клієнтам пояснюємо: щоб не підпускали зайвий раз нікого з манометром. Тому що, наявність інструменту – не запорука успіху. Важливо хто його тримає в руках. Малограмотні працівники запускають всередину гідравлічного контуру: вологу, повітря, брудне масло. Або не маючи досвіду просто можуть перезаправити.
Досвідчений фахівець може визначити в нормі кількість газу на дотик. За температурі поверхні випарника внутрішнього блоку. Ми ділимося з користувачами секретами визначення проблематики, корисними порадами по догляду. Легко і швидко усуваємо ваші заявки типу:
“Погано працює, обмерзання внутрішній блок кондиціонера”.
Завжди раді допомогти. Телефонуйте. Зробимо роботи на вищому рівні.